LGBT w szkołach – chrońmy nasze dzieci

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) za pośrednictwem WHO zaleca, aby szkoły na całym świecie uwzględniły w swoim programie nauczania edukację na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Według raportów tej organizacji, orientacja seksualna jak i tożsamość płciowa nie są uznawane, ani chronione przez prawo międzynarodowe. Dlatego WHO wzywa opiekunów, nauczycieli, oraz utworzone w tym celu stowarzyszenia, do przekazywania dzieciom dokładnych informacji na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.
Karta LGBT w oparciu o standardy WHO deklaruje przeprowadzanie w jednostkach administracji publicznej szkoleń z zakresu tak zwanej „edukacji seksualnej”. Już w niektórych szkołach działają tak zwani „Latarnicy”, którzy pod hasłami kampanii antydyskryminacyjnych przekazują dzieciom treści podważające społeczną rolę rodziny i tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, a niekiedy promują praktyki sprzyjające rozwiązłości.
Aczkolwiek według Ministerstwa Edukacji Narodowej akcja edukacyjna prowadzona przez środowiska LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych) ma marginalny charakter, jednak w wielu szkołach notuje się zjawisko organizowania zajęć seksualizacji dzieci.
Dlatego właśnie jest tak potrzebne uświadomienie rodziców o swoich prawach, a także wyposażenie samorządów w systemowe rozwiązania w obronie dzieci i rodzin, które zapewnia Samorządowa Karta Praw Rodzin.
Prawnicy Ordo Iuris na stronie https://dlarodzicow.ordoiuris.pl przygotowali do pobrania: przewodnik „Prawa rodziców w szkole”, informator „Jak powstrzymać wulgarną edukację seksualną w szkole”, oraz wzór „Rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego”, które należy złożyć u wychowawcy dziecka.
Autor: Maya

Deja una respuesta

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Google photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google. Salir /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s